TELEFON NA INFOLINKU
ÚSTŘEDNÍ EVIDENCE

257 896 335

Pracovní doba:
Po - Čt:  6:30 - 15:30
Pá:  6:30 - 14:30
ZÁKAZ OSOBNÍCH NÁVŠTĚV
platí do odvolání

VÝPOČET US GENOMICKÝCH PLEMENNÝCH HODNOT PRO HOLŠTÝNSKÝ SKOT

7.12.2020 byl dokončen proces certifikace ČMSCH, a.s. jako uznané genomické laboratoře a současně genomického nominátora pro výpočet plemenných hodnot na kanadsko-americké bázi (https://www.uscdcb.com/cdcb-certification).  
Pro chovatele holštýnského skotu se tak otevírá přímá cesta ke genotypování v ČR, které v současné době probíhá na EuroG MD 45 chipu a automaticky zahrnuje odhad národních plemenných hodnot. Nově také nabízíme možnost souběžného výpočtu PH zvířat na US/CDN bázi.
 
 obr_1.png

Jak na to?
  • Odeberte biologický vzorek (chlupové cibulky, ušní štěp), který identifikovaný odešlete do laboratoře iGenetiky ČMSCH, a.s.
  • V prostředí portálu iGenetika zadejte svoji objednávku (www.igenetika.cz).
obr_2.png
  • V údajích o objednávce vyberte kromě položek „základní testace SNP“ a „výpočet plemenné hodnoty (zatím pouze H) nově také položku „Výpočet TPI“.
  • obr_3.png  + obr_4.png 
 
Kde najdu výsledky?
V případě, že původ zvířete bude bez konfliktů, naleznete výsledky US plemenných hodnot v prostředí ClouDNA genomika, včetně hlavních QTL znaků a haplotypů po zveřejnění národních plemenných hodnot.

obr_5.png

V sekci „Přehled zvířat s TPI“ pak naleznete výsledky plemenných hodnot, které je možné třídit, filtrovat, řadit podle otců. Na stejném místě si můžete rovněž stáhnout ucelené katalogové listy ve formátu PDF. 
                                                                                                                                                             pdf-(1).png
obr_6.jpg

 
Jaká je cena?
S účinností od 1.1. 2021 byla snížena základní cena genotypování dojených plemen skotu na 810 Kč, výpočet US plemenných hodnot u jalovic a krav je zajištěn za poplatek 360 Kč (uvedené ceny jsou bez DPH).
 
Potřebujete více informací?
Neváhejte nás kontaktovat na cmsch@cmsch.cz, případně na telefonním čísle 602 116 742 Ing. David Lipovský.


Text ke stažení zde.
 
 
Uživatelé on-line: 72 (registrovaní: 0, hosté: 72)