TELEFON NA INFOLINKU
ÚSTŘEDNÍ EVIDENCE

257 896 335

Pracovní doba:
Po - Čt:  6:30 - 15:30
Pá:  6:30 - 14:30

AUTOMATIZACE V LABORATOŘI IMUNOGENETIKY

Vzhledem k nutnosti postupného přechodu na technologii SNP pro ověřování původu a zrychlení celkového procesu zpracování zakázek při vyloučení možnosti lidské chyby zavádíme částečnou automatizaci procesů - momentálně automatizaci izolačního procesu.

BEZ PŘÍPLATKU

K tomu je ovšem bezpodmínečně nutné používat co nejvíce standardizované, kvalitní odběry vzorků. Rutinně budeme zpracovávat odběry z nesrážlivé krve, nasálních stěrů, spermatu a chlupových cibulek.

V případě chlupových cibulek je ovšem nutný kvalitní odběr neznečištěných chlupů, nejlépe z koncové části oháňky, ideálně v našich odběrových sadách (nebo odběrových sadách podobného typu), případně v obálce tak, aby byly chlupy ve svazku. O odběrové kity můžete požádat buď v laboratoři imunogenetiky nebo u jednotlivých chovatelských svazů. Kity jsou distribuovány zdarma.

Ukázku, jak odběrovou sadu používat naleznete na: cmsch.cz/navod

S PŘÍPLATKEM

Ostatní odebrané vzorky (jemné chlupy odebrané z jiné části těla zvířete, silně znečištěné chlupy, chlupy rozházené v obálkách nebo igelitových pytlících, ušní štěpy) musíme zpracovávat mimo standardní proces ručně, což znamená vyšší náklady. S platností od 1.6.2018 budeme proto k takto odebraným vzorkům připočítávat náklady na izolaci ve výši 95,- Kč (+ DPH).
Uživatelé on-line: 72 (registrovaní: 0, hosté: 72)