dku@dku.cz
kontaktní e-mail

ROZŠÍŘENÍ PŮSOBNOSTI DKU: CBS - Czech Breeding Services s.r.o.

Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR pokračuje v přebírání výkonu kontroly užitkovosti dohodou s CBS - Czech Breeding Services s.r.o.

 
Kokory, 13. září 2017 – Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR (DKU) pokračuje v přebírání výkonu kontroly užitkovosti v České republice. Současný počet 143 000 dojnic zapojených do kontroly užitkovosti v působnosti DKU se k 2. 10. 2017 zvýší na téměř 175 000 díky dohodě se společností CBS - Czech Breeding Services s.r.o. 

Tímto krokem pokračují plánované změny systému kontroly užitkovosti dojeného skotu v České republice. Od října letošního roku tak bude DKU zajišťovat kontrolu užitkovosti u téměř 52 % dojnic v České republice. Pozitivní je i trend celkové elektronizace sběru dat v rámci KU. V laboratořích pro rozbory mléka je zpracováváno 54 % vzorků označených čarovým kódem a doprovázených daty z KU v elektronické podobě. Hardwarovým a softwarovým řešením ČMSCH, a.s. pro sběr dat v rámci KU je dnes vybaveno 78 % techniků napříč většinou oprávněných organizací v ČR.
 
Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR a společnost CBS - Czech Breeding Services s.r.o. plánují další společné aktivity zaměřené jak na domácí, tak i zahraniční trh.
 
Převzetím výkonu KU pod Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR zůstávají zachovány všechny dosavadní vztahy i zaměstnanecké poměry pro výkon KU.
 
 
O organizaci:
Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR bylo založeno v roce 2015 třemi subjekty: Českomoravskou společností chovatelů, a.s., Svazem chovatelů holštýnského skotu ČR, z.s. a Svazem chovatelů českého strakatého skotu, z.s.
 
Kontakt:
Ing. Vítězslav Burdych – burdych@dku.cz – 603 494 484, ředitel družstva
 
Tisková zpráva ke stažení zde

Foto: Doc. Kučera (DKU) a Ing. Škařupa (CBS - Czech Breeding Services s.r.o.) si potvrdili převzetí výkonu KU
doc-Kucera-a-Ing-Skarupa-si-potvrdili-prevzeti-vykonu-KU.jpg
Uživatelé on-line: 1 (registrovaní: 0, hosté: 1)