TELEFON NA INFOLINKU
ÚSTŘEDNÍ EVIDENCE

257 896 335

Pracovní doba:
Po - Čt:  6:30 - 15:30
Pá:  6:30 - 14:30
OBNOVENÍ OSOBNÍCH NÁVŠTĚV
OD 18.5.2021
\ VÚŽV - KURZ PRO DOPRAVCE PŘEPRAVUJÍCÍ ZVÍŘATA

VÚŽV - KURZ PRO DOPRAVCE PŘEPRAVUJÍCÍ ZVÍŘATA

S ohledem na stále trvající opatření proběhne tento kurz kombinovanou formou:

  • 22. června 2021 - TEORETICKÁ ČÁST bude přednášena online, formou videokonference,
  • 23. června 2021na PRAKTICKOU ČÁST a ZKOUŠKU budou účastníci rozděleni do menších skupin tak, aby byla dodržena všechna předepsaná epidemiologická opatření.
Pro účast na videohovoru nemusíte na počítač nic instalovat, po zaplacení kurzovného od nás dostanete kód, kterým se jednoduše do videomístnosti přihlásíte. Potřebujete pouze počítač s funkčními reproduktory a stabilní internetové připojení.

Místo konání praktické části + testu: Výzkumný ústav živočišné výroby PRAHA 10 – UHŘÍNĚVES, farma Netluky (ulice K Netlukám)

Cena kurzu: 2500,- Kč (cena konečná) 
Více informací o kurzu najdete ZDE.
Přihlásit se můžete ZDE.

Prosíme vás, abyste si tentokrát v přihlášce neobjednávali oběd, s ohledem na stále trvající epidemiologická opatření ho pro tento kurz nemůžeme zajistit.

Lektoři: 
MVDr. Jiří Kruml, vedoucí oddělení ochrany zvířat Ministerstvo zemědělství ČR, 
Ing. Vladimír Němeček, vedoucí živočišné výroby, Výzkumný ústav živočišné výroby, Praha

V zahraničí nyní více kontrolují průkazy pro dopravce zvířat. Mnohdy nestačí předožit malý průkaz dopravce, protože jsou požadovány i údaje na velkém osvědčení, které na malém průkazu nejsou uvedeny. V reakci na časté dotazy, jakou úroveň řidičského oprávnění – zda B nebo E – potřebujete pro vozík převážející zvířata, jsme se obrátili s tímto dotazem přímo na ministerstvo dopravy. Zde Vám přinášíme jeho vyjádření.

Kdo musí mít kurz pro dopravce zvířat? V této souvislosti se mnohdy zaměňuje termín hospodářské zvíře a hospodářská činnost.
Přeprava zvířat v souvislosti s hospodářskou činností nijak nesouvisí s definicí hospodářského zvířete podle české národní legislativy. I přeprava zvířete v zájmovém chovu může naplňovat definici hospodářské činnosti – to se děje v případě, že přepravujete například psa k prodeji nebo morče na výstavu či medvěda na vystoupení. Obecně je hospodářskou činností míněn jak nákup a prodej či výměna zvířat, tak i jakákoliv, třeba i nevědomá, snaha o budoucí nefinanční zhodnocení zvířete např. výstavy, závody, trénink apod.

Pokud váháte, kdo kurz potřebuje a kdo nikoli, snad Vám ve vašem rozhodování pomůže vyjádření Ministerstva zemědělství ČR a SVS ČR ZDE.

Tento kurz pořádá agentura ZOOREKVALIFIKACE, bližší informace naleznete tedy na www.zoorekvalifikace.cz

ZOOREKVALIFIKACE - Ing. Lenka Šíšová
Únětická 182, 252 62 Statenice, Černý Vůl, IČ: 69 31 21 84
lenka.sisova@zoorekvalifikace.czlenka.sisova@centrum.czzoorekvalifikace@seznam.cz
tel.: +420 604 743 642; +420 605 100 888
Uživatelé on-line: 85 (registrovaní: 0, hosté: 85)